Gdzie i co zjeść?

W Sianożętach

Stacja kolejowa Ustronie Morskie czy dworzec PKP w Kołobrzegu? Rozkład jazdy

Ustronie Morskie stacja PKPdworzec pkp Kołobrzeg

Informacja Kolejowa czyli ABC o PKP

16 Lip

Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z usług PKP i chcesz przyjechać pociągiem do gminy Ustronie Morskie to na tej stronie znajdziesz kilka użytecznych informacji, które mogą się przydać.

Po pierwsze większość ruchu odbywa się poprzez dworzec w Kołobrzegu. W miesiącach wakacyjnych ten dworzec nie zawsze jest w stanie sprostać zwiększonej liczbie pasażerów. Nasza rada: nie czekać z zakupem biletu czy przyjazdem na dworzec do ostatniej chwili.

Druga sprawa - dostanie się z Kołobrzegu do Ustronia Morskiego czy Sianożęt (i na odwrót) w miesiącach wakacyjnych jest bardzo proste. Obok dworca PKP w Kołobrzegu, znajduje się dworzec PKS oraz przystanki prywatnych przewoźników (prywatne busy). Kursują często, koszty biletu w obu przypadkach są porównywalne.

W Ustroniu Morskim jest stacja PKP, kupując bilet warto się dopytać czy przypadkiem dany pociąg się nie zatrzymuje. Rzadko, ale czasem się zdarza:) Co do transportu ze stacji w Ustroniu Morskim to najlepiej poprosić mieszkańców u których wynajmujemy kwatery czy czasem nie mogliby po nas przyjechać czy nas odwieść. Bo choć dystans zazwyczaj nie daleki to musimy pamiętać o wadzę naszego bagażu.

Sama podróż pociągami ma tylu zwolenników co przeciwników. Jedno jest pewne - trzeba uważać na kieszonkowców ( zarówno w pociągu jak i na dworcach) oraz trzeba liczyć się z opóźnieniami. Za to możemy pograć z współpodróżnikami w karty i nie martwić się awarią swojego auta. Co do cen to warto wcześniej dopytać w kasie czy nie ma jakiś biletów w promocji typu bilet weekendowy czy bilet podróżnika.

Dworzec PKP Kołobrzeg

Sprawdź odjazdy / przyjazdy pociągów;
www.rozklad-pkp.pl

Na podanej stronie znajduje się też numer na Informacje Kolejową (uwaga: połączenie płatne). Informacja Kolejowa PKP - sprawdź aktualny rozkład jazdy, wszystkie pociągi, ceny biletów, promocje itp. Poznaj cenę biletu kolejowego do Kołobrzegu - sprawdź koszt biletu do Ustronia Morskiego!