Gdzie i co zjeść?

W Sianożętach

Informacje o Sianożętach

Sianożętyw Sianożętach

Sianożęty - 1km od Ustronie Morskie

04 Wrz

Sianożęty to spokojna, nadmorska miejscowość turystyczna położona 10 km na wschód od Kołobrzegu.
Dawniej osada rybacka, dziś coraz bardziej znana letnia miejscowość turystyczna. Ze względu na szeroką plaże, czyste powietrze i dobre warunki do odpoczynku, swym urokiem ściąga turystów z całego kraju i z Niemiec. Kąpiel w morzu i leżakowanie na plaży to główne atrakcje tego regionu, ale nie jedyne.

W Sianożętach znajduje się poradzieckie lotnisko z którego startują samoloty wycieczkowe i motorolotnie. Turyści mogą przelecieć się motorolotnią lub samolotem i z lotu ptaka podziwiać malownicze krajobrazy, krórych w miejscowosci Sianozety nie brakuje. Inną ciekawą atrakcją jest stadnina koni, gdzie można spróbować swych jezdzieckich umiejętności. 15 minut od Sianożęt znajduje się wesołe miasteczko (Ustronie Morskie), gdzie twoje dziecko na pewno znajdzie czas dla Siebie. Wieczorami dorośli bawią się w ogródkach piwnych i pubach, gdzie muzyka jest dość spokoja. Natomiast entyzjaści szybszej muzyki znajdą miejsce do wyszalenia się w dyskotekach pobliskiego Ustronia Morskiego. Ze względu na dużą konkurencje wsród browarów, piwo jest tu dosyć tanie ( w pubach i ogródkach za 0,5l płaci się przeważnie 5 zł).

W Miejscowosci Sianożety czynnych jest sezonowo wiele punktów gastronomicznych oferujących zróżnicowane wyżywienie. Te, które sa godne polecenia, można znalesc na naszej mapce i liście po prawej stronie. Na stołówkach za obiad z 2-dań zapłacimy od 12 do 17 zł. Wielu właścicieli prywatnych domów, swiadczy usługi gastronomiczne dla swoich gości (koszt ok 14-17 zł za obiady). Zamawiajac sniadania i obiady na "miejscu" odpada wiele kłopotów, a wiadomo na wczasach chce się odpoczac od codziennych obowiazkow. Jest też wiele punktów oferujących kebaby, knysze,pizze, placki po węgiersku, hot-dogi i zapiekanki. Szczególną popularnością cieszą się oczywiście smażalnie ryb. Na każdym rogu kuszą gofry i lody.

Dobrym miejscem do wypoczynku są takie ulice jak Kwiatowa, Wrzosowa, Wczasowa, Konwaliowa, Chabrowa standard usług jest tam często o wiele wyższy niż w ośrodkach z lat 80-tych zlokalizowanych bliżej plaży. Odległość tych ulic do morza to ok. 400 m, a willowa spokojna okolica, naprawdę sprzyja wypoczynkowi. Kwatery prywatne są też znacznie tańsze od dużych ośrodków wczasowych. Sianożęty - to udany odpoczynek !!! Serwis poleca wcześniejsze rezerwowanie miejsc noclegowych u gospodarzy

1. Cena za osobę podczas sezonu często jest inna dla gości mających rezerwacje i dla tych którzy jej wcześniej nie mieli

2. Wiele osób w poprzednich latach, które odwiedziło Sianozety w szczycie sezonu bez rezerwacji albo wogóle nie znalazło noclegu albo go znalazło ale po wyższych cennach i paru godzinnach poszukiwania.

3. Tak więc, lepiej wpłacić przelewem jakąś zaliczkę i mieć pewne, niż pózniej denerwować się, tracic czas i błądzić.

Imprezy Ustronie Morskie / Kalendarz imprez 2014

Kalendarz imprez Ustronie Morskie