Gdzie i co zjeść?

W Sianożętach

Sianożęty Atrakcje turystyczne

Wirtualne Sianozety i Ustronie MorskieSianozety, Sianożęty, NST, wczasy nad morzem

Atrakcje Sianożęt

13 Wrz

czyli 10 powodów, dlaczego na urlop warto wybrać właśnie Sianozety
atrakcje linia

1. W Sianożętach jest bardzo piękna, szeroka plaza, której większość polskich miejscowości nadmorskich może jedynie pozazdrościć.


szeroka plaza morze bałtyckie

atrakcje linia

2. Malownicze krajobrazy, świeże powietrze i mnóstwo jodu to drugi silny argument przemawiający za Sianożętami


atrakcje linia

3. Znajduje się tu poradzieckie lotnisko, które samo w sobie jest atrakcją (hangary, umocnienia). Przed 1989 nie można było się tam nawet zbliżyć na 2km, teraz służy głównie turystom.

Sianozęty

Można przelecieć się turystycznym samolotem, by z lotu ptaka podziwiać nadmorskie krajobrazy. Na terenie lotniska organizowane są koncerty (w 2003 na 6 scenach był "Creamfields" z mnóstwem gwiazd polskiej i zagranicznej muzyki), co roku organizowany jest także zlot motocykli i wiele innych atrakcji. W 2012 roku lotnisko dostało zgodę na lądowanie samolotów do 20 pasażerów, co może wpłynąć na zwiększenie ruchu turystycznego w Sianożętach.

atrakcje linia

4. Lokalna stadnina konni, umożliwia wszystkim zagorzałym zwolennikom siodła na kontynułacje ich pasji. Początkujący w tej dziedznie, mogą skorzystać z lekcji jazdy konnnej, które specjalnie dla nich zostały stworzone. Ośrodek jeżdziecki prowadzi także Erania w Melechowie. Ośrodek ten dysponuje krytą ujeżdzalnia i terenem ponad 50ha. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów organizowane są tam przejażdżki konne po okoliczych lasach.


atrakcje linia

5. Turysci oraz ich rodziny mogą zwiedzać okolice wypożyczając specjalne kilku-osobowe rowery, wsiadając do dorożki lub korzystając ze specjalnej kolejki, kursującej na trasie Sianożęty-Ustronie Morskie (zabawa gwarantowana).


rodzinne rowerypocztaBana Express
atrakcje linia

6. Infrastruktura gastronomiczna jest dobrze rozwinięta, tak aby każdy gust kulinarny został należycie zaspokojony (szczegóły co warto zjeść i gdzie są w dziale gastronomia)


atrakcje linia

7. Banany wodne, oponki czy skutery wodne to następne atrakcje na które można wydać zarobione wcześniej pieniążki.


atrakcje linia

8. Spędzając urlop w Sianożętach, obowiązkowym punktem każdego turysty jest spacer do Ustronia Morskiego oraz jednodniowa wyprawa do Kołobrzegu (warto zwiedzić Latarnie Morską, Starówkę i Molo). W Kołobrzeskim Amfiteatrze odbywa się ponadto większość koncertów i kabaretów (m.in Lzy, M.Daniec, zespoły hip-hopowe, rockowe i inne).

Inne atrakcje turystyczne zlokalizowane w okolicach Sianożęt to:

atrakcje linia

9. Będąc w Sianożętach, warto pomyśleć o 1,2 dniowej wycieczce za granicę. Z Kołobrzegu można udać się promem na Borcholm i Nexo (Dania).


atrakcje linia

10. W Sianożętach (na szczęście) nie jest jeszcze tak gwarnie jak w innych większych nadmorskich miejscowościach. Dzięki temu można tu naprawdę odpocząc od hałasu dużych miast i pracy. Ustronie Morskie atrakcje - warto przyjechać i zobaczyć wszytkie atrakcje jakie oferują Sianożęty w gmienie Ustronie Morskie.